Aktuality

Aktuality

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

SK Dolní Chabry – Modřany

V posledním kole jsme vycestovali do Chaber, které aspirují na postup do přeboru. Na těžkém terénu se od úvodních minut lépe pohybovali domácí, kteří se rychlými kolmicemi do křídel snažili dostat co nejrychleji k ohrožení naší branky. K jejímu vážnému ohrožení se ovšem nedostávali. My na druhé straně hrozili z rychlých protiútoků, nicméně stejně jako domácí jsme příliš nebezpeční nebyli. Všechny naše střely postrádaly přesnost i razanci, a když už si našly cestu mezi 3 tyče, tak bezpečně skončily v náručí domácího brankáře. S ohledem na kluzký terén diváci viděli i několik ostřejších zákroků na obou stranách oceněných žlutou kartou.

V druhé půli se hra nezměnila. Domácí byli více na balonu, kdežto my více hrozili. Stejně jako v první půli bezúspěšně. V 67. minutě rozhodčí vyloučil Petra Mlejnka po druhé žluté kartě za souboj, kterých bylo v zápase nespočet a dost tím ovlivnil zápas. My jsme však neskládali zbraně a dál zahazovali šance. Těsně před koncem rozhodčí vyrovnal síly na hřišti, když také domácí stoper uviděl druhou žlutou kartu, za zákrok, který ani nebyl faul. Když už to vypadalo, že se oba týmy rozloučí s podzimní částí bezgólovou remízou se k nám štěstíčko otočilo zády. Po zablokovaném posledním trestňáku domácích se ke skákavému balonu na hranici velkého vápna u brankové čáry přihrnul domácí hráč. Při pokusu o centr před bránu podklouzl a trefil balon pro nás tak nešťastně, že zapadl na zadní tyčpřesně za háčky. Bezprostředně po rozehrání rozhodčí odpískal konec zápasu.

Obě strany se shodly, že šlo o remízový zápas, ve kterém byli domácí ti šťastnější. Nyní si od fotbalu na pár týdnů odpočineme a v půli ledna začne zimní příprava, aby jaro bylo alespoň stejně úspěšné, jako tento podzim.

SK Dolní Chabry – Modřany 1:0 (0:0)

Sestava: Voska – Skalický, Vošta, Mlejnek, Pravenec –Šatný, M. Šídlo – Trajanov, Pánek (63. Dorazil), Martinák (73. Prokopec) – Kropelnický

Žluté karty: M. Šídlo, Mlejnek, Trajanov, Šatný

Červené karty: 67. Mlejnek

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

SK Modřany – FK Řeporyje

V posledním domácím utkání podzimu jsme přivítali soupeře z Řeporyj, který byl před tímto kolem s pouhými dvěma body na chvostu tabulky. I přes tento fakt jsme očekávali možná nejtěžší zápas, neboť bylo jasné, že soupeř bude hrát v bloku a čekat na naše chyby. A přesně to se od první minuty dělo. Hosté se organizovaně posouvali se všemi hráči za balonem a při zisku balonu šli nahoru maximálně se čtyřmi hráči. Několik šancí jsme si v úvodu vypracovali, bohužel k vážnějšímu ohrožení branky hostí nedošlo. Na druhé straně hosté nejprve zahrozili střelou do břevna zpoza vápna. O chvíli později už šli do vedení z penalty, kterou rozhodčí nařídil poté,co David Trajanov nezvládl souboj na kraji vápna. To, co se následně dělo na trávníku, se fotbalem, natož koukatelným nazývat nedá. Naše hra postrádala rychlost a přesnost, což vyhovovalo jednoduché hře hostů. Naštěstí se nám povedlo do půle srovnat. Jirka Šídlo využil důrazu po rohovém kopu, když ho hosté při snaze balon odpravit z balon z malého vápna vybili a míč skončil v síti.

Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme zvýšit pohyb a soupeře unavit, aby nám vznikaly prostory k rozhodnutí zápasu. Nějakých patnáct minut se soupeři dařilo držet pozice, ale poté už přicházely naše šance. Nejprve nepřesně pálil Marek Kropelnický po přihrávce Davida Trajanova z levé strany. Zajímavým pokusem se prezentoval také Milan Šídlo ze střední vzdálenosti. V 71. minutě už se zadařilo. Jirka Kratochvíl našel skvělým centrem Davida Trajanova, který zhruba z osmi metrů nedal brankáři Řeporyj šanci. O dvě minuty později si stejná dvojice spolupráci zopakovala. Jirka Kratochvíl prodloužil hlavou centr Lukáše Skalického a David Trajanov podruhé hlavou rozvlnil síť. Soupeř v té chvíli rezignoval. Čtvrtou branku na cestu jim přibalil Honza Pánek, když z voleje uklidil k tyči sražený aut Lukáše Prokopce.

Zaslouženě jsme získali 3 body proti houževnatému soupeři. Nutno podotknout, že takový autobus nám tu ještě nikdo v této soutěži nezaparkoval. Příští sobotu zajíždíme k poslednímu kolu do Chaber, kde chceme prodloužit naši vítěznou sérii a na dálku zabojovat o šanci na bronzovou příčku po podzimní části.

SK Modřany – FK Řeporyje 4:1 (1:1)

Branky: 40. J. Šídlo, 71. a 73. Trajanov, 80. Pánek

Sestava: Voska – Skalický, Vošta, Kukla (32. Mlejnek, 78. Dorazil), J. Šídlo – Trajanov, Pánek, M. Šídlo, Kratochvíl (75. Prokopec) – Martinák, Kropelnický

Žluté karty: Skalický, Vošta

Link na fotky ze zápasu

TJ Sokol Stodůlky – SK Modřany

V neděli 3. listopadu jsme vyjeli na umělku Motorletu k zápasu se Sokolem Stodůlky. Vzhledem k tomu, že jsme ještě na podzim venku nevyhráli, byl úkol jasný. Od úvodní minuty oba týmy praktikovali jednoduchý fotbal plný soubojů a nepřesností. První velkou šanci si připsali domácí, když po centru z pravé strany stál osamocený hráč na penaltě. Sám se šance zalekl a míč poslal naštěstí jen do připravené náruče Ondry Vosky. Naše šance přišla hned záhy, když od Davida Trajanova dostal nabito Luboš Martinák, balon však netrefil pořádně. Po několika dalších pološancích a závěrech se skóre měnilo až ve 40. minutě. Petr Šatný poslal do vápna dlouhý aut, ten prodloužil Luboš Martinák a Lukáš Skalický se protlačil k hlavičce, která zapadla na zadní tyč domácí branky.

V druhé půli se dění na hřišti bohužel nedalo nazývat fotbalem. Domácí marně dobývali naši branku, ale díky spolehlivému výkonu naší obranné čtyřky a Ondry v bráně si žádnou šanci nevytvořili. Poté, co poslal náš trenérský štáb na plac nové síly, jsme začali počítat brejkové situace a standardní situace. Po rohovém kopu se dostal míč na zadní tyč k Markovi Kropelnickému, který z první mířil přesně a dodal nám potřebný klid do posledních minut. Když poslední náznak šance uťal zákrokem zápasu ve skvělé formě hrající Martin Vošta a navrátilec po zranění Honza Pánek nevyužil únik z levé strany, skončilo utkání třemi body pro naše barvy.

TJ Sokol Stodůlky – SK Modřany 0:2 (0:1)

Branky: 40. Skalický, 82. Kropelnický

Sestava: Voska – Skalický, Vošta, Kukla, Pravenec – M. Šídlo, Šatný (87. J. Šídlo) – Beko (68. Kropelnický), Martinák, Kratochvíl (70. Srp) – Trajanov (80. Pánek)

Hodnocení uživatelů: 3 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

SK Modřany – SK Střešovice 1911

Druhý domácí zápas po sobě nás čekal tým z postupových míst – tentokráte druhé Střešovice. Stejně jako o čtrnáct dní dříve proti Braníku se ale hrál od úvodních minut vyrovnaný zápas. Hosté sice chtěli více rozehrávat od brány, dobrým zavíráním hry jsme je stejně nutili k dlouhým křížným nákopům.

Hodnocení uživatelů: 1 / 5

Aktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Loko Vltavín B – SK Modřany

Proti třetiligovým posilám jsme moc šancí neměli.

Na Loko Vltavín jsme sice jeli odhodláni přidat další vítězství, kterých poslední dobou příliš nebylo, okolnosti před zápasem nám ale příliš nepomohli. Naše početná marodka se během rozcvičky rozrostla i o Petra Mlejnka, kterého tak v základní sestavě nahradil Jiří Šídlo. Soupeř se navíc posílil o hráče svého třetiligového áčka, které se akorát vrátilo z Příbrami a na zápas z autobusu „vysadilo“ sedm hráčů.

FK Řeporyje B - SK Modřany B

V důležitém utkání o čelo tabulky nás nečekalo nic jednoduchého, hrálo se proti Řeporyjím, které na podzim mají slušnou formu. V první polovině zápasu jsme si vypracovali vcelku slušné šance, ale kvalita v zakončení nás vždy zradila a i když jsme hráli s balonem převážně na kopačkách my, tak bohužel ve 22 min. z penalty po ruce ve vápně, kterou viděl jen sudí, vstřelil soupeř první gól. Protože naše zakončení bylo stále stejné (marné), šli jsme do kabin za nepříznivého stavu 1:0.

SK Modřany - ABC Braník

V 10. kole k nám na domácí půdu zavítal první Braník, který se navíc před utkáním pyšnil sérií šesti výher v řadě. V samotném zápase se nám dobře podařilo eliminovat soupeřovi silné stránky, nicméně ani náš přechod do útoku a řešení okolo vápna příliš nebezpečí nepřineslo.

SK Modřany B - SK Střešovice 1911 C

Po venkovním utkání na Suchdole, kde jsme nezvládli hlavně druhou polovinu hry a prohráli 4:1 nás doma čekal zápas proti vždy dobře připravenému a kvalitnímu soupeři ze Střešovic.

SK Čechie Smíchov – SK Modřany

Sobotní utkání na půdě Čechie Smíchov bylo kvůli nezpůsobilé hrací ploše odloženo, a tak jsme se utkali až ve středu od 20h na umělce Aritmy. Umělé osvětlení a déšť vytvořily pro oba týmy nezvyklé a náročné podmínky a na předváděné hře obou týmů to bylo znát.