Aktuality

Muži A

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

SK Modřany – SK Libuš

Po sérii tří těžkých zápasů se soupeři z čela tabulky nás doma čekalo derby s Libuší, se kterou máme dlouhodobě kladnou bilanci, i když jsme poslední zápas před rokem doma nezvládli. Stejně jako před loňským derby jsme i teď počítali omluvenky. Vinou karantény, nemocí, pracovních povinností a dovolených to chvíli vypadalo, že nedáme dohromady celou jedenáctku. Naštěstí s pomocí přispěchali Kuba Marek a Kája Kukla, takže jsme ve výsledku šli do utkání v silné sestavě.
Přestože si náš trávník skvěle poradil s vytrvalým deštěm, který Prahu skrápěl od pátečního rána, měli všichni aktéři zápasu v jeho počátku značné problémy s pohybem, což se projevilo na předváděné hře. Na obou stranách víceméně nebyly k vidění tři kloudné přihrávky za sebou, a tak se spíš bojovalo a v tom jsme lepší než Libuš. Po několika náznacích a pološancích z první dvacetiminutovky jsme ve 26. minutě udeřili. Martin Vošta skvěle vybojoval balon po odražené standardce, zavezl balon k lajně a milimetrovým centrem našel na zadní tyči Karla Kuklu, který se v podobných situacích nemýlí. Hráči Libuši chvíli poté zahrozili dvěma slepenými rohovými kopy. První šanci naše obrana dokázala zblokovat. Ve druhé vyplaval na zadní tyči úplně volný hráč, ale naštěstí minul. O pár minut později nás podržel Ondra Voska, když zlikvidoval největší hostující šanci zápasu, kdy osamocený hráč pálil z naší penalty. Poté už Libuš nic neměla celý zápas. My jsme ale také příliš nebezpeční nebyli, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.
Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a hned ve 48. minutě jsme zdvojnásobili naše vedení. Po průniku Honzy Pánka středem hřiště poslal Petr Hoskovec nadýchaný oblouček na hranici vápna, kam si opět naběhl skvěle hrající Kája Kukla a hlavou překonal vybíhajícího brankáře Libuše. Libuš se od té chvíle snažila hru ještě více otevřít, avšak jediné ohrožení naší branky přišlo ze dvou trestňáků kolem vápna. Oproti první půli jsme vyhrávali většinu soubojů a získávali odražené míče, takže jsme naopak my byli nebezpeční. Bohužel se z našich brejků ani standardních situací další góly neurodily. Ve výsledku jsme ale spokojení. Zápas jsme zvládli výborným kolektivním výkonem s třešničkou na dortu v podobě dalšího čistého konta vzadu. Příští víkend jedeme na půdu Aritmy, odkud si jednoznačně chceme odvézt další 3 body.

SK Modřany – SK Libuš 2:0 (1:0)

Branky SKM: 26. a 48. Kukla

Sestava: Voska – Skalický (46. Kratochvíl), Mlejnek, Vošta, Hoskovec – Pánek, Marek – Martinák, Rýdl, Šídlo – Kukla (83. Trajanov)

Žluté karty: Martinák

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

Už třetí kolo po sobě jsme změřili s týmem, který aktuálně vládnul průběžné tabulce naší soutěže. Tentokráte nás čekala na náš neoblíbený Slivenec, kde se vždycky akorát pohádáme a vyhráli jsme tam naposledy někdy v 19. Století.

Hned přípravu na zápas ovlivnila hygienická opatření, kvůli kterým jsme i taktickou poradu absolvovali na lavičce na přímém slunci asi ve 30 stupních.

Úvod do zápasu se nám ale celkem povedl, hned v úvodu zápasu byl po krásných dvěma přihrávkách Michal Rýdl ve velmi dobré pozici, ale rozhodl s k rychlému zakončení a nemířil přesně. Stejný hráč mířil pak v průběhu prvního poločasu z vápna přímo do brankáře. Na druhé straně měl Slivenec největší šanci po centru z pravé strany, ale jejich útočník mířil z malého vápna ve skluzu nad.

Ve druhém poločase i Slivenec zjednodušil hru. Dlouho se ale hrálo bez výrazných šancí. Nám bohužel časem docházely síly a zjednodušená hra Slivence znamenala i větší tlak domácího týmu. Jednou se zopakovala i situace z první půle, kdy domácí útočník po centru z levé strany před poloodkrytou bránou zakončoval nepřesně. Z rychlého brejku vedeného Milanem Šídlem přišla ale i naše příležitost. Přímo před sliveneckým brankářem si ale Jiří Kratochvíl i vinou nečekaného odskoku nezpracoval míč a ten tak skončil v rukavicích golmana.

Domácí si největší šance vypracovali v posledních deseti minutách. Nejprve Ondra Voska i přes nepříjemný odskok zlikvidoval hlavičku domácího útočníka z malého vápna. O pár minut později pak slivenecký hroťák v přečíslení dva na jednoho zbytečně střílel a poslal balon vysoko nad. A při jednom z přímých kopů domácích nám zafungovala ofsajdová lajna, takže následný gól neplatil. Závěrečná střela Petra Hoskovce spíše rohový praporek.

Remíza ze hřiště prvního týmu v tabulce je nicméně cenným ziskem a i druhé čisté konto po sobě dává optimismus do dalšího zápasu. V tom nejbližším nás čeká Libuš – tedy derby. Fotbalovou sobotu u nás na hřišti navíc odstartuje mladší přípravky a po následném zápase áčka čeká utkání také mladší žáky. Tak přijďte modřanské týmy podpořit.

TJ AFK Slivenec – SK Modřany 0:0

Voska – Skalický, Vošta, Mlejnek, Pravenec – Beko (74. Šídlo Milan ml.), Martinák (61. Šatný), Pánek, Hoskovec – Rýdl (46. Kratochvíl) – Trajanov.

FK Zlíchov 1914 – SK Modřany

Druhý výjezd podzimu nás zavedl na hřiště Zlíchova, který před utkáním obsazoval první příčku tabulky, nasázel soupeřům kopu gólů a byl tedy jasným favoritem. Naše řady v týdnu zchudly o třetinu stabilního kádru, když z nejrůznějších důvodů nemohli nastoupit Mlejnek, Vošta, Hovorka, Pravenec a Beko.

SK Modřany – FC Přední Kopanina

Ve třetím domácím zápase v řadě jsme v tradičním sobotním čase přivítali rezervu Přední Kopaniny. Do zápasu jsme stejně jako v minulých zápasech vstoupili aktivně a vytvářeli si nebezpečné příležitosti. Zhruba po třech minutách se do slibné šance dostal Jirka Kratochvíl, jehož střelu hostující brankář vyrazil k Honzovi Pánkovi, jehož dorážku do poloodkryté branky zastavil obětavým zákrokem jeden z obránců.

SK Modřany – TJ Sokol Nebušice

První podzimní kolo, avšak třetí zápas k nám přivedl soupeře z Nebušic, který nás v jediném jarním zápase loňské sezony nadělil 4 góly, takže jsme mu měli hodně co oplácet. Nutnost zisku tří bodů navíc umocňovala šílená prohra z minulého zápasu s Řeporyjemi.

Od úvodního hvizdu jsme šli za naším cílem. Aktivní hrou jsme drželi soupeře daleko od naší brány a sami ohrožovali tu soupeřovu. Ve 14. minutě přinesla aktivita své ovoce. Lukáš Prokopec po kombinaci ve středu pole přihrávkou nasadil housle hostujícímu obránci a zároveň poslal Honzu Pánka do vyložené šance, který ji beze zbytku využil, když bodlem (čti skotským nártem) poslal míč za háčky vzdálenější tyče. Vstřelená branka nás uklidnila a další šance přicházely, nicméně změna skóre ne. Nepřesné pokusy si připsali všichni z útočného čtyřlísku. Nadto byl nejblíže skórování Petr Šatnýhlavou, ale také neuspěl. Místo toho nechybělo mnoho a Nebušice srovnaly. Jejich pokusy z dálky velké trable Ondrovi Voskovi nenadělaly. Až těsně před půlí se hosté dostali k opakovanému zakončení z pravé strany. Skvělé obrané zákroky si postupně připsali Ondra Voska, pravá tyč naší branky a Martin Vošta, takže se nakonec kopal jen roh. Do šaten se šlo s jednobrankovým náskokem.

V hlavách jsme rozhodně měli promarněné poločasové vedení z minulého zápasu s Řeporyjemi, a nejspíš proto jsme do druhé půle vkročili velmi opatrně. Naše hra postrádala rychlost i přesnost a spíš jsme se přizpůsobili hernímu stylu soupeře, tedy dlouhým nákopům. Naše obrana s pomocí výborné hry defenzivních záložníků soupeře k ničemu vážnějšímu nepouštěla. Naopak na druhé straně přicházela okénka v obraně. Do šancí hodných zaznamenání se dostali Honza Pánek a Michal Rýdl. Jenomže střely ani jednoho síť nerozvlnily především kvůli kvalitním zákrokům hostujícího brankáře. Těsně před koncem mohl přidat pojistku našemu vedení střídající Jirka Kratochvíl, který chvíli šel sám na bránu, jenomže hostující obránce stihl situaci z pohledu hostí zachránit a Jirkovi zabránil v zakončení. Závěrečný tlak Nebušic nic závratného nepřinesl, a tak si připisujeme důležité 3 body.

Příští zápas opět hrajeme doma. Tentokrát v tradičním čase 11:00 hostíme béčko přeborové Přední Kopaniny, tak dorazte do Modřan.

SK Modřany – TJ Sokol Nebušice 1:0 (1:0)

Branka SKM: 14. Pánek

Sestava: Voska – Hoskovec, Vošta, Mlejnek, Pravenec – Rýdl(75. Kratochvíl), Šatný – Beko (86. Fulka), Pánek, Prokopec –Martinák

Žluté karty: Pravenec, Šatný

SK Modřany – FK Řeporyje

Po předehrávaném 15. kole v Chabrech nás v neděli 16. srpna čekaly v předehrávce 14. kola Řeporyje. Soupeř přijel oproti loňské sezóně posílen, a to nejen o hráče, ale i našeho bývalého trenéra Lukiče. Do zápasu jsme vstoupili skvěle. Soupeře jsme přehrávali, vyhrávali souboje, získávali odražené balony a vytvářeli šance. Hned v 7. minutě jsme šli do vedení, když se do úniku dostal David Trajanov, ve vápně nezištně našel Matúše Beka a ten neměl problém trefit prázdnou bránu. Hostující lavička se domáhala odpískání ofsajdu tak vehementně, že dostal trenér Lukič hned po sobě 2 žluté karty a šel za klandr. Během první půlhodiny jsme se neustále tlačili do vápna hostů. Gól visel ve vzduchu po několika rohových kopech i standardkách z pole, kterých jsme měli dost, protože soupeř neustále předváděl zákroky na hraně, a i za hranou únosnosti. Jeden z úniků Davida Trajanova zastavil až gólman hostí sáněmi a byl moc rád, že sudí Stěhule tasil pouze žlutou kartu. Ve 32. minutě předvedl nejhezčí akci zápasu Lukáš Prokopec. U rohového praporku si pohrál s obráncem, patou mu nasadil jesle a přesným centrem našel na zadní tyči Matúše Beka – 2:0. O pár minut později se předvedl krásnou střelou z dálky Petr Hoskovec, ovšem brankář Řeporyj se zaskvěl. Těsně před půlí po dalším hraničním zákroku na Matúše Beka odpískal rozhodčí penaltu v náš prospěch, ale na popud pomezního rozhodčího penaltu odvolal.

Do druhé půle hosté přeskupili řady s taktikou nás (soudě podle pokynů ozývajících se z kabiny) umlátit, což se jim to také dařilo, vzhledem k tomu, že sudí Stěhule diametrálně změnil metr oproti první půli a surovou hru toleroval. Fotbal se nehrál, jen nakopávaná a souboje. Tlaku jsme odolávali do 63. minuty, kdy se soupeř prosadil po zasaženém břevně z rohu a následné tlačenici. V 70. minutě korunoval pan rozhodčí svůj výkon v druhé půli. Po rohu hostů se při snaze o odkop David Trajanov zasáhl balonem lehce do ruky, což je podle pravidel dovoleno. Nicméně rozhodčí penaltu pro hosty stejně nařídil a hostující hráč s přehledem proměnil. O 7 minut později kopali hosté další penaltu, tentokrát pro ruku. Penalta sporná, leč pískatelná. Stejný hráč se z nabídnuté šance nemýlil ani napodruhé. Těsně před koncem soupeř vsítil čtvrtý gól, když se po krásné střele z dobrých 30 metrů, která otřásla s břevnem, ocitl hostující hráč sám před prázdnou brankou. Náš závěrečný tlak vyústil jen ve snížení vlastňákem jednoho z řeporyjských v poslední vteřině.

Prohra je dost bolestivá, nicméně máme na čem stavět. Celkový výkon včetně předváděné hry byl v první půli na solidní úrovni, a stejně bychom se chtěli prezentovat po celou sezonu. V dalším zápase nás čekají Nebušice opět v neděli, tentokrát ve 14:30, tak přijďte na fotbal do Modřan.

SK Modřany– FK Řeporyje 3:4 (2:0)

Branka SKM: 7. a 32. Beko, 90.+2 vlastní

Sestava: Voska – Hoskovec, Vošta, Mlejnek, Pravenec – Rýdl(72. Hovorka), Pánek – Beko (73. Tomeček), Martinák (85. Kratochvíl), Prokopec – Trajanov

Žluté karty: Prokopec, Tomeček, Voska

SK Dolní Chabry– SK Modřany

K prvnímu zápasu nové sezony jsme vlivem předehrávky 15. kola zavítali na půdu Dolních Chaber, tedy jednoho z favoritů na postup. V Chabrech na nás také čekalo skvěle připravené široké hřiště a úmorné vedro. Od úvodních minut byli více na míči domácí, což k naší smůle hned v 6. minutě přetavili v úvodní gól. Střelu zpoza vápna Ondra Voska jen vyrazil před sebe a domácí hráč neměl problém s dorážkou. O pár minut později mohlo být vyrovnáno. Nejprve David Trajanov nedokázal trefit zařízení, když se dostal sám na vápno po našem zisku míče z presingu. Následně si po centru Matúše Beka našel vysoký odražený míč na vápně Honza Pánek, svůj volej tlačil na přední tyč, avšak gólové radosti zabránil domácí brankář skvělým zákrokem. Po několika dalších náznacích z naší strany se jali aktivity opět domácí. Většinu času solidně kombinovali, nicméně všechny akce končily na našem vápně. Z optické převahy vytěžili domácí jednu šanci, která skončila na břevně naší branky. Do poločasu se ještě do šance dostal Luboš Hovorka, gól bohužel nepřinesla a šlo se do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhé půle jsme lépe vkročili my. Ohrožovali jsme branku soupeře a tlak sílil. Vítr z plachet nám vzala 57. minuta a brejk domácích. Proti dlouhému balonu za naši obranu se Ondra Voska rozhodl vyběhnout, jenomže byl u míče o krok později, než bychom potřebovali a domácí hráč jej pohodlně přeloboval. Deficit dvou branek nás nutil více do útoku a logicky se otevíraly prostory pro další brejky domácích. Těsně před začátkem posledních 20 minut zápasu nás sudí Hruška doslova okradl o penaltu, kterou viděl každý, což potvrdili i domácí. Místo šance na snížení to za chvilku bylo o 3 branky. Rohový kop domácích na přední tyči odvracel Petr Mlejnek. Naneštěstí balon nasměřoval přímo do ramene domácího hráče, který absolutně nepředvídatelně naskočil někam do prostoru mimo souboj, a od něj se balon odrazil do branky. Za stavu 3:0 bylo víceméně po zápase. Chabry hrály uvolněně a z několika brejků nám mohly přibalit pár gólů na cestu domů navíc. Za naši snahu po čestném úspěchu, jsme byli aspoň částečně odměněni v 90. minutě, když Honza Pánek našel za obranou domácích naši nejčerstvější akvizici Michala Rýdla, který si balon z jedničky zpracoval a uklidil k tyči.

SK Dolní Chabry – SK Modřany3:1 (1:0)

Branka SKM: 90. Rýdl

Sestava: Voska – Skalický (79. Kukla), Vošta, Mlejnek, Prokopec – Rýdl, Pánek – Beko, Hovorka (58. Fulka), Martinák (79. Kratochvíl) – Trajanov

Žluté karty: Mlejnek, Pánek, Vošta

TJ Sokol Nebušice – SK Modřany

V prvním jarním kole jsme se utkali s týmem Nebušic na umělé trávě Vyšehradu. Na soupeře jsme vyrukovali s nezvykle obsazenými posty, ovšem kýžený efekt to v prvním poločase nepřinášelo. I s ohledem na povrch bylo k vidění především hodně soubojů o střed pole a nákopy z obou stran. Nebušice však byly v soubojích silnější a vytvářely si šance. Jedna taková přišla v 17. minutě. Rohový kop domácí zakončili nekompromisní hlavičkou o břevno a ujali se vedení. Nás inkasovaná branka neprobudila, spíš naopak. Zanedlouho mohlo být ještě hůř. Luboš Martinák v našem vápně odehrál jasně balon před dobíhajícím protihráčem, jenomže sudí Stěhule, asi jako jediný na place, viděl něco jiného a jal se fouknout pětku. Penaltového exekutora donutila gravitace zachovat se férově, takže byl stav i nadále 1:0. Ani přečkaná penalta nám větší aktivitu nepřinesla. Jediné zdánlivé ohrožení branky Nebušic přinesly standardky, bohužel i u opačné branky byli domácí lepší. Do kabin se nakonec šlo za stavu 2:0, když jsme opět inkasovali po standardní situaci hlavou.

Do druhé půle jsme šli s myšlenkami na zdramatizování zápasu posíleni znalostí věhlasné Csaplárovy pasti. Plán se začal dařil v 55. minutě. David Trajanov vybojoval na pravém křídle balon pro Petra Šatného, který ho okamžitě poslal do šestnáctky, kde už na něj netrpělivě čekal zakončující Luboš Martinák, jenž nedal brankáři šanci. O chvíli později mohlo být srovnáno, po rohovém kopu pálil v jasné šanci nepřesně Lukáš Skalický. Po několika dalších neúspěšných pokusech a kvalitních zákrocích ochránce domácí svatyně jsme si opět osvěžili pravidlo nedáš-dostaneš. Nebušice využili naší otevřené obrany a dvěma de facto identickými útoky rozhodly o svém vítězství. Naše pokusy ve zbývajícím čase vyšly na prázdno, a tak nám domácí oplatili jasnou podzimní porážku.

TJ Sokol Nebušice – SK Modřany4:1 (2:0)

Branka SKM: 55. Martinák

Sestava: Voska – Skalický, Vošta, Pánek, Pravenec –Šatný (85. Tomeček), P.  Hoskovec – Trajanov, Martinák, Khornauli – J. Šídlo (69. Kukla)

Žluté karty: J. Šídlo, Khornauli, Šatný

SK Dolní Chabry – Modřany

V posledním kole jsme vycestovali do Chaber, které aspirují na postup do přeboru. Na těžkém terénu se od úvodních minut lépe pohybovali domácí, kteří se rychlými kolmicemi do křídel snažili dostat co nejrychleji k ohrožení naší branky. K jejímu vážnému ohrožení se ovšem nedostávali. My na druhé straně hrozili z rychlých protiútoků, nicméně stejně jako domácí jsme příliš nebezpeční nebyli. Všechny naše střely postrádaly přesnost i razanci, a když už si našly cestu mezi 3 tyče, tak bezpečně skončily v náručí domácího brankáře. S ohledem na kluzký terén diváci viděli i několik ostřejších zákroků na obou stranách oceněných žlutou kartou.

V druhé půli se hra nezměnila. Domácí byli více na balonu, kdežto my více hrozili. Stejně jako v první půli bezúspěšně. V 67. minutě rozhodčí vyloučil Petra Mlejnka po druhé žluté kartě za souboj, kterých bylo v zápase nespočet a dost tím ovlivnil zápas. My jsme však neskládali zbraně a dál zahazovali šance. Těsně před koncem rozhodčí vyrovnal síly na hřišti, když také domácí stoper uviděl druhou žlutou kartu, za zákrok, který ani nebyl faul. Když už to vypadalo, že se oba týmy rozloučí s podzimní částí bezgólovou remízou se k nám štěstíčko otočilo zády. Po zablokovaném posledním trestňáku domácích se ke skákavému balonu na hranici velkého vápna u brankové čáry přihrnul domácí hráč. Při pokusu o centr před bránu podklouzl a trefil balon pro nás tak nešťastně, že zapadl na zadní tyčpřesně za háčky. Bezprostředně po rozehrání rozhodčí odpískal konec zápasu.

Obě strany se shodly, že šlo o remízový zápas, ve kterém byli domácí ti šťastnější. Nyní si od fotbalu na pár týdnů odpočineme a v půli ledna začne zimní příprava, aby jaro bylo alespoň stejně úspěšné, jako tento podzim.

SK Dolní Chabry – Modřany 1:0 (0:0)

Sestava: Voska – Skalický, Vošta, Mlejnek, Pravenec –Šatný, M. Šídlo – Trajanov, Pánek (63. Dorazil), Martinák (73. Prokopec) – Kropelnický

Žluté karty: M. Šídlo, Mlejnek, Trajanov, Šatný

Červené karty: 67. Mlejnek

SK Modřany – FK Řeporyje

V posledním domácím utkání podzimu jsme přivítali soupeře z Řeporyj, který byl před tímto kolem s pouhými dvěma body na chvostu tabulky. I přes tento fakt jsme očekávali možná nejtěžší zápas, neboť bylo jasné, že soupeř bude hrát v bloku a čekat na naše chyby. A přesně to se od první minuty dělo. Hosté se organizovaně posouvali se všemi hráči za balonem a při zisku balonu šli nahoru maximálně se čtyřmi hráči. Několik šancí jsme si v úvodu vypracovali, bohužel k vážnějšímu ohrožení branky hostí nedošlo. Na druhé straně hosté nejprve zahrozili střelou do břevna zpoza vápna. O chvíli později už šli do vedení z penalty, kterou rozhodčí nařídil poté,co David Trajanov nezvládl souboj na kraji vápna. To, co se následně dělo na trávníku, se fotbalem, natož koukatelným nazývat nedá. Naše hra postrádala rychlost a přesnost, což vyhovovalo jednoduché hře hostů. Naštěstí se nám povedlo do půle srovnat. Jirka Šídlo využil důrazu po rohovém kopu, když ho hosté při snaze balon odpravit z balon z malého vápna vybili a míč skončil v síti.

Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme zvýšit pohyb a soupeře unavit, aby nám vznikaly prostory k rozhodnutí zápasu. Nějakých patnáct minut se soupeři dařilo držet pozice, ale poté už přicházely naše šance. Nejprve nepřesně pálil Marek Kropelnický po přihrávce Davida Trajanova z levé strany. Zajímavým pokusem se prezentoval také Milan Šídlo ze střední vzdálenosti. V 71. minutě už se zadařilo. Jirka Kratochvíl našel skvělým centrem Davida Trajanova, který zhruba z osmi metrů nedal brankáři Řeporyj šanci. O dvě minuty později si stejná dvojice spolupráci zopakovala. Jirka Kratochvíl prodloužil hlavou centr Lukáše Skalického a David Trajanov podruhé hlavou rozvlnil síť. Soupeř v té chvíli rezignoval. Čtvrtou branku na cestu jim přibalil Honza Pánek, když z voleje uklidil k tyči sražený aut Lukáše Prokopce.

Zaslouženě jsme získali 3 body proti houževnatému soupeři. Nutno podotknout, že takový autobus nám tu ještě nikdo v této soutěži nezaparkoval. Příští sobotu zajíždíme k poslednímu kolu do Chaber, kde chceme prodloužit naši vítěznou sérii a na dálku zabojovat o šanci na bronzovou příčku po podzimní části.

SK Modřany – FK Řeporyje 4:1 (1:1)

Branky: 40. J. Šídlo, 71. a 73. Trajanov, 80. Pánek

Sestava: Voska – Skalický, Vošta, Kukla (32. Mlejnek, 78. Dorazil), J. Šídlo – Trajanov, Pánek, M. Šídlo, Kratochvíl (75. Prokopec) – Martinák, Kropelnický

Žluté karty: Skalický, Vošta